#main-nav ul ul {text-align:right !important} ul #glossaryList {direction: ltr;} var disqus_config = function () { this.language = "fa_IR"; };
چه خبر؟
Home / آموزشی / بررسی زیرمجموعه ها و شاخه های صنعت بازاریابی و ابزارهای مربوطه
بررسی زیرمجموعه ها و شاخه های صنعت بازاریابی و ابزارهای مربوطه

بررسی زیرمجموعه ها و شاخه های صنعت بازاریابی و ابزارهای مربوطه

تا حالا به این مسئله فکر کردید که گستره علم بازاریابی و جوانبش تا به کجاست و چه شاخه ها و زیرشاخه هایی دارد؟ بسیار پیش آمده که با دوستان و همکاران و یا افرادی که در محیط کار و دانشگاه برخورد کرده ام و از مارکتینگ و دنیای بی سر و تهش با اشتیاق حرف زدم، آنها هم به وجد آمده و ابراز علاقه کرده اند و از تلاشهایشان برای ورود به این تخصص قصه ها گفته اند، اما نمی دانستند که از کجا شروع کنند و به کدام سو بروند چون این صنعت را به خوبی نمیشناختند و دید کامل و جامعی نسبت به اصل و فرعش نداشتند.

همه ما کم و بیش می دانیم که علم بازاریابی وسعتی به اندازه هر آنچه که در این دنیا می بینیم و می شنویم دارد و هر کجا که نظر کنیم -چه بخواهیم چه نخواهیم- با وجهی از آن مواجه خواهیم شد. این علم و یا به عبارت بهتر، این صنعت جنبه های بسیار زیادی دارد که هر یک تجارتی متفاوت در زمینه ای خاص است اما همه و همه در کنار هم جاده بی انتها اما زیبا و دلفریب «بازاریابی» را می سازند.

در این سری از مقالات قصد دارم تا در هر مطلب به یکی از شاخه های متعدد این صنعت اشاره کنم و با ذکر توضیح کوتاهی در هر زمینه و به همراه آمار و ارقام معتبر، شرکتهای اصلی و صاحب سبک را نیز معرفی نمایم.

از آنجایی که شرکتها و سازمانهای بی شماری در صنعت بازاریابی و تبلیغات مشغول به کار و نوآوری هستند در ابتدا با معرفی و دسته بندی زمینه های مختلف شروع می کنم.  شاید باور کردنی نباشد که مجموعه زیرشاخه های صنعت بازاریابی یا همان Marketing به بیش از 45 عنوان می رسد.

#glossaryList {direction: ltr;}