#main-nav ul ul {text-align:right !important} ul #glossaryList {direction: ltr;} var disqus_config = function () { this.language = "fa_IR"; };
چه خبر؟
Home / بازاریابی ویروسی / چه کار کنیم تا محتوای ما بیشتر به اشتراک گذاشته شود؟
چه کار کنیم تا محتوای ما بیشتر به اشتراک گذاشته شود؟

چه کار کنیم تا محتوای ما بیشتر به اشتراک گذاشته شود؟

سه روش برای اشتراک گذاری بیشتر!

برای اینکه بخواهید مطلب شما در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود باید کاری کنید که این اتفاق بدون درخواست شما برای اشتراک گذاری صورت گیرد. در واقع، مطلبی که شما پست کرده اید باید قابل به اشتراک گذاری باشد (نه صرفن از لحاظ محتوا) تا به صورت خودکار توسط افراد دیگر به اشتراک گذاشته شود و به اصطلاح ویروسی شود.

خب! چه چیزی یک محتوا یا مطلب را «قابل اشتراک گذاری» می کند؟

در این مطلب سه روش اصلی برای ایده گرفتن عنوان شده است:

1- جنبه شوخی و خنده داشته باشد.

مردم مطالب خنده دار و بامزه را دوست دارند. با اضافه کردن کمی چاشنی شوخی به مطالب باعث می شوید خودتان و برند شما در دنیای دیجیتال بیشتر انسان گونه و واقعی به نظر برسید. مردم در حالی می توانند با محتوای منتشر شده شما ارتباط بر قرار کنند که به نحوی به آنها مربوط باشد و یا از آن لذت ببرند.

جملات و داستانهای با مزه و البته مرتبط با برند (و گاهی نامرتبط)، می توانند به عنوان ابزاری برای سر زبان افتادن توسط مردم به کار روند. یادمان باشد که خنده مسری است

به هر حال، در استفاده از شوخی ها و بامزه گی ها! حواستان به نوع مشتریان و محصول و تاکتیک و تکنیکهای بازایابی برند باشد. یادمان باشد حرفی نزنیم که به کسی بر بخورد!…

(در تصاویر زیر به تعداد Like و Share به نسبت محتوا توجه کنید)

3-solution-fun

2- مطلبی غیر منتظره و ناگاه!

وقتی شما اعصاب مردم را تحریک کنید، آنها با تمام قدرت پاسخ شما را خواهند داد! بخصوص شبکه های اجتماعی که در این روزها محل اصلی زندگی ما را تشکیل می دهند. برای اینکه محتوای شما به اشتراک گذارده شود، شما نیازمند واکنش افرادی  هستید که محتوای شما را می بینند و برای این منظور، چیزی خارق العاده، غیر منتظره و خاص می تواند آنها را به انجام چنین واکنشی وادار سازد.

3-solution-shock2

3-solution-shock

3- بر انگیختن حس همدردی، یکدلی و احساساتی از این قبیل

این روش هم مانند روش اول نشان می دهد که محتوایی که با احساسات در ارتباط باشد و صمیمی و خالصانه بیان شود می تواند تاثیر بسیار زیادی در به اشتراک گذاری مطالب داشته باشد، هرچند که هر دوی این روشها بسیار حساسند و می توانند با تعابیر نامناسب برداشت شوند.

در اصل، حس همدردی و هم دلی، ابزار قدرتمندی است برای مشغول کردن مردم با محتوا. هر چند که به هیچ عنوان توصیه نمی شود تا محتوای سایت و بلاگ خود را با عکسهای دردناک و سوزآور یا تصاویری از بچه ها و حیوانات زیبا پر کنید، بلکه با توجه به استراتژی بازاریابی و در راستای اهداف تعریف شده، تصاویر مرتبط و با مزمون احساسی را برگزینید.

در آخر باید بگویم که مردم مطالب بیشماری را به دلایل بیشماری به اشتراک می گذارند. بهترین کار این است که محتوای به اشتراک گذاشته خود را دنبال کنید و مقیاس کنید و پیدا کنید که چه محتوایی و از چه نوعی بیشترین میزان برقراری ارتباط، به اشتراک گذاری و … را داشته است. آنگاه بر اساس اطلاعات به دست آمده هدف و ابزار خود را همسو و هم جهت کنید  تا از آن روش بیشترین استفاده را ببرید.

3-solution-emotion

3-solution-emotion3

#glossaryList {direction: ltr;}