#main-nav ul ul {text-align:right !important} ul #glossaryList {direction: ltr;} var disqus_config = function () { this.language = "fa_IR"; };
چه خبر؟
Home / خبری / چگونه SMB ها از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند؟
چگونه SMB ها از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند؟

چگونه SMB ها از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند؟

بیش از چهار پنجم (81%) از کسب و کارهای کوچک و متوسط برای رشد کسب و کار خود از Social Media ها بهره می برند و 9% هم در برنامه نزدیک خود قصد استفاده از رسانه های اجتماعی را دارند. از این مقدار (81%) حدود 94% از شبکه های اجتماعی برای بازاریابی استفاده می کنند و حدود نیمی هم از این جمعیت به طور همزمان از رسانه های اجتماعی برای یادگیری و استفاده از اطلاعات تجاری بهره می برند.

در مجموع، آمار و ارقام نشان می دهد که SMB ها به شکل قابل توجهی در شبکه های اجتماعی حضور دارند. 60% از آنها می گویند که این شبکه های به آنها کمک می کند تا مشتریان جدیدی پیدا کنند و 56% به نسبت سال قبل بیشتر هزینه کرده اند. اطلاعات زیر از تحقیق میدانی به عمل آمده بر روی صاحبان / تصمیم گیرندگان 998 کسب و کار کوچک و متوسط بدست آمده است. تمام این کسب و کارها در آمریکا شمالی قرار دارند و سود کسب و کارشان بین 1 تا 50 میلیون دلار در سال است.

محتوا

  • نتیجه تحقیقات نشان می دهد که بیشترین مقالات دیده شده بر روی LinkedIn توسط صاحبان کسب و کار، درباره «رهبری کسب و کار» (Business Leadership) و «بازاریابی» است.
  • 79% از صاحبان کسب کارSMB معتقدند که اخبار و مطالب مختص به یک صنعت خاص (نه عمومی)، بهترین نوع مطلب در رسانه های اجتماعی است.
  • توصیه نامه ها و نظریه های مشتریان و متخصصین صنعت نیز از مطالب بسیار پر اهمیت برای این افراد است که 70% بر این اساس معتقدند.

top5-valuable

 مالی

بیش از دو سوم از SMB ها به دلایل مالی و درآمدی از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند که شامل بروز ماندن در روندهای مالی، جمع آوری اطلاعات اولیه در باره محصولات/شرکتهای مالی و جستجوی اطلاعات در باره تصمیمات مالی (Financial Decisions) می شود.

29% از پاسخ دهندگان می گویند که آنها نتوانسته اند تا مباحث و روالهای تجاری/تجربی موفق (finance-related best-practices)، راهنماهای آموزشی و How-to و چک لیستهای مالی را بر روی شبکه های اجتماعی پیدا کنند.

top5-finance

 

کسب و کارهای با رشد فوق العاده (Hyper-Growth Businesses)

16% از SMB ها می گویند که آنها در حالت رشد فوق العاده قرار دارند. این بدین معنی است که آنها «رشد قابل توجهی» میزان سود سال گذشته نسبت به سال قبلش داشته اند. (YoY)

90% از کسب و کارهای با رشد سریع می گویند که تبلیغات در شبکه های اجتماعی در افزایش آگاهی مردم نسبت به محصولات و سرویسهای آنها موثر بوده است.

82% از می گویند که رسانه های اجتماعی در تولید Lead جدید موثر واقع شده است.

و 73% از این کسب و کارها میزان سرمایه گزاری خود را در شبکه های اجتماعی نسبت با سال قبل افزایش داده اند. این افزایش در کسب و کارهای SMB در حالت بدون رشد (non-growth mode) تنها 42% است.

top-channel

 

 

Ref:

http://business.linkedin.com/marketing-solutions/

http://www.tnsglobal.com/

#glossaryList {direction: ltr;}