#main-nav ul ul {text-align:right !important} ul #glossaryList {direction: ltr;} var disqus_config = function () { this.language = "fa_IR"; };
چه خبر؟
Home / آموزشی / ورود به قلمرو Generation Z
ورود به قلمرو Generation Z

ورود به قلمرو Generation Z

نسل Y یا به عبارتی محدوده سنی 20 تا 37 سال حال حاضر، نسلی است که بیشترین میزان تحقیقات بازار در زمینه های گوناگون بر روی آنها صورت گرفته است و محققان تقریبن از تمامی جوانب به جوابهای قطعی و راضی کننده رسیده اند. اما نسلی که پیش رو داریم که رده سنی زیر 19 سال را شامل می شود، نسلی است که نیاز به شناخت مجدد و حجم وسیعی از تحقیقات دارد، چرا که نسلی است که به اصطلاح DNA آنها با دنیای دیجیتال پیوند خورده و طبعی کاملن متفاوت برای خدمات و محصولات مورد نیاز خود دارند. آنها به زودی وارد بازار خریداران می شوند و مورد هدف بازاریابان قرار می گیرند اما همه ما خوب می دانیم که روشهایی که بر اساس شناخت نسل Y بوده بر روی این نسل کارا نخواهد بود.

نسل Z با الگوی مصرف و رفتاری متفاوت به این میدان خواهد آمد. بنابراین لازم است تا شناخت کافی و جدی نسبت به این نسل پیدا کنیم.

معرفی نسل ها

در ابتدای این مطلب به معرفی مختصری از نسلها با توجه به رده بندی سنی آنها پرداخته و در ادامه، آمار و ارقامی مفید و گاه باور نکردنی از نسلی را ببینیم که بزودی به جرگه خریداران و نیز ارائه دهندگان سرویس یا محصول خواهند پیوست «نسل Z یا Gen Z»

فارغ از اینکه هر محصول یا سرویسی نیازمند شناخت دقیق و با جزئیات کامل از بازار هدف است، هر بازاریاب باید طبقه بندی های مختلف یک بازار را بشناسد تا با دید بازتری بتواند نقشه بازاریابی خود را طراحی و اجرا نماید. البته طبقه بندی بر اساس رده های سنی همه جا یکسان نیست اما در یک محدوده هستند و قابل بسط به یک دیگر. جدول زیر یک دید اجمالی به رده های سنی گوناگون می دهد و جایگاه هر شخص را در میان 5 نسل موجود مشخص می سازد.

gen-z-chart-age

جدول اطلاعاتی نسل های مختلف با دیدگاه طبقه بندی سنی و میزان جمعیت

gen-table-1

همانطور که در جدول فوق مشاهده می کنید بیش از 1/3 جمعیت جهان را نسل Z تشکیل داده که از دیدگاهی بزرگترین بازار هدف و از طرف دیگر بزرگترین بازار تولید کنندگان با ساختار فکری متفاوت که آمیخته با تکنولوژی و دنیای دیجیتال است را شامل می شود.

خب! با توجه به چنین آماری، همه ما به ویژه بازاریابان و صاحبین تجارتهای کوچک و بزرگ باید اطلاعاتی درخور و دقیق از این نسل داشته و روشها و استراتژی های برخورد با آنها و ارائه محصول و سرویس باب طبعشان را نیز بررسی کرده و بکار گیرند تا بتوانند در این بازار سهمی برای خود قائل شوند.

ورود به قلمرو Generation Z

تعریفی که روانشناسان، متخصصین رفتارشناسی و به ویژه جامعه شناسان از Gen Z دارند به اختصار چنین است:

نسل Z بالغ است و توانایی اداره خود را دارد و می داند که چگونه از پس مشکلاتش برآید!

آنها می دانند که چگونه خود را آموزش دهند و اطلاعات لازم برای انجام کاری را بیابند. جالب است که بدانید بیش از 52% از این نسل از YouTube و رسانه های اجتماعی برای تکالیف و تحقیقات عادی خود استفاده می کنند. آمار نشان می دهند که آنها تمایل بسیار زیادی به راه اندازی کسب و کار خود دارند و ترجیح می دهند که برای خودشان کار کنند تا برای دیگران.

چرا نسل Z متفاوت است؟

عللی نظیر پیشرفت برق آسا و غیرقابل باور تکنولوژی، دسترسی راحت به اطلاعات، رکود اقتصادی دهه گذشته (و کنونی در دنیا)، اتفاقات سریع الوقوع و گوناگون سیاسی و اجتماعی در سراسر جهان، تغییر روز به روز هنجارها و معیارهای ارزشی و اجتماعی، تنوع نژادی در جوامع، تغییرات جنسیتی و پذیرش اجتماعی و بسیاری موارد دیگر که در دهه های گذشته نبوده و یا به ندرت یافت می شدند باعث شده تا نیازمند تعریف جدیدی از این نسل باشیم.

در تحقیقی که بر روی جامعه آماری کشور آمریکا انجام شد نتایج جالبی بدست آمد که پیوند هر چه بیشتر این نسل را با دنیای دیجیتال نشان می دهد:

میزان استفاده نسل Z از فن آوری دیجیتال

gen-z-charts-2

در ادامه همین تحقیق و در نظرسنجی از دانش آموزان دبیرستانی در زمینه آینده شغلیشان نیز چنین نتایجی به دست آمد. بیش از 76% از آنها علاقه دارند تا کاری که به عنوان سرگرمی انجام می دهند به شغل دائمشان بدل شود و 72% نیز می خواهند که روزی کسب و کار خودشان را راه اندازی کنند.

gen-z-charts-1

چندنکته مهم درباره نسل Z

  • 60% از این نسل می خواهند که با شغلشان تاثیر بزرگی در دنیا به وجود آورند.
  • 76% نیز درباره تاثیر انسان بر روی کره خاکی نگرانند.
  • نسل Z موارد بصری را به خواندن متن ترجیح می دهد. به عنوان مثال، ترجیح استفاده از Auto-correct و شکلکها در پیامهای کوتاه به تایپ متن
  • متوسط بازه توجه (Avg. Attention Span): حدود 8 ثانیه! (در آمریکا)
  • ترجیح به استفاده از چندین صفحه نمایش (Screen) مختلف برای چندکاره بودن (Multi-tasking) نظیر لپتاپ، تلویزیون، موبایل، تبلت و …
  • 25% از افراد بین 13 تا 17 سال در سال 2014 فیسبوک را ترک کردند.
  • میزان رشد نسل Z روی شبکه اجتماعی Instagram که یک شبکه اجتماعی تصویری است، با رشد 11 درصدی از 12% در پاییز 2012 به 23% در پاییز 2013 رسید. این در حالی است که میزان کاهش 19% کاربران این نسل از Facebook با 42% از پاییز 2012 به 23% در پاییز 2013 رسیده است.
  • نسل Z به شبکه های اجتماعی که کاربر هویت ناشناس دارد علاقه بیشتری نشان می دهد نظیر شبکه های اجتماعی Secret, Snapchat و Whisper
  • 41% از Gen Z ها بیش از 3 ساعت از وقت خود را در شبانه روز پای کامپیوتر و برای کارهای غیر درسی صرف می کند.
  • متوسط خرجی Gen Z ها در طول هر هفته حدود 16.9 دلار است که با توجه به جمعیتشان در جهان مبلغی بالغ بر 44 میلیارد دلار است. (آمریکا)

مقایسه دو نسل Z  و Y

gen-z-y-comparison

قوانین یک استراتژی موثر و موفق برای بازاریابی Generation Z

قانون اول: با نسل Z ارتباط تصویری (Visual Content) برقرار کنید و این ارتباط را در نمایشگرهای گوناگون حفظ نمایید (Cross device Advertising).

قانون دوم: پیامتان را مختصر کنید.. هر چه کوتاه تر مفیدتر! (Snackable Content)

قانون سوم: کنجکاوی Gen Z را تغذیه کنید و روحیه کارآفرینانه آنها را هدف بگیرید.

قانون چهارم: به آنها امکان کنترل بر روی تنظیمات بخصوص بخش Privacy را بدهید.

قانون پنجم: از تکنولوژی های روز به ویژه ابزار پخش زنده (Live streaming) و همکاری های مجازی (Virtual Collaboration) برای برقراری ارتباط و برگزاری سمینارها استفاده کنید.

قانون ششم: موج سواری کنید! یعنی از موضوعات اجتماعی روز استفاده کرده و مخاطبین خود را تغذیه کنید.

قانون هفتم: آموزش دهید و مهارت سازی کنید. یعنی توانایی ماهر شدن در زمینه ای را برایشان فراهم آورید.

 

و در خاتمه، باز هم تاکید می کنم که شناخت این نسل نیاز به مطالعه کامل و بدون در نظر گرفتن دانسته های بدست آمده از مطالعات بر روی نسل قبلی یعنی Gen Y است. در باره این نسل بخصوص در زمینه بازاریابی بیشتر خواهید شنید.

References

Meet Generation Z – Sparks & Honey

Marketo.com

populationpyramid.net

#glossaryList {direction: ltr;}