#main-nav ul ul {text-align:right !important} ul #glossaryList {direction: ltr;} var disqus_config = function () { this.language = "fa_IR"; };
چه خبر؟
Home / آموزشی / Blog outreach – پنج مزیت بازاریابی وبلاگی!
Blog outreach – پنج مزیت بازاریابی وبلاگی!

Blog outreach – پنج مزیت بازاریابی وبلاگی!

 راه کاری که هیچ گاه کهنه نمی شود:
توسعه و گسترش تجارت با وبلاگ نویسی

 

در دید اول، شاید نام یا توضیح این عنوان برای Blog Outreach چندان گویا و واضح نباشد اما با توضیحات زیر مبحث کاملن روشن و سودمند خواهد شد. در اصل استفاده ابزاری با استفاده از تکنیکها و به کار گیری روشهای اصولی از بلاگها و برقراری ارتباط مستقیم و سودآور با بلاگرها یکی از بهترین روشها برای توسعه کسب و کار و معرفی محصول و یا سرویس مورد نظر بر روی اینترنت است.

باید این واقعیت را در نظر داشته باشیم که بسیاری از بلاگرها فقط برای تفریح بلاگ نویسی نمی کنند و هدف از این کار برای آنها کسب درآمد است و در بسیاری موارد شغل فرد محسوب می شود. برای همین باید با دیدگاه تجاری به این قضیه نگاه کنیم.

دلایل اصلی blog outreach

در صورتی که این کار به نحو صحیح و علمی انجام شود دو مزیت عمده برای سایت محصول یا سرویس مورد نظر خواهد داشت:

مزایای بازاریابی وبلاگ

مزایای بازاریابی با وبلاگها – ایجاد بک لینک واقعی، انتشار محتوا، افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو

  1. Backlink های واقعی و مفید ایجاد خواهد شد که در رتبه بندی سایت تاثیر بسیار زیادی دارند، بخصوص اگر در سایتها و بلاگهای معتبر این اتفاق صورت گیرد. در اصل، اولین و مهمترین هدف از blog outreach ایجاد backlink های واقعی با کیفیت است.
  2. با عنوان شدن نام و مشخصات سرویس یا محصول، الگوریتم موتور جستجو امتیاز یا رتبه سایت محصول را بالاتر می برد و به عنوان یکی دیگر از فاکتورهای اصلی در رتبه بندی مهر تاییدی بر عملکرد محصول خواهد زد.

بهتر است یادآور شوم که گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری می خواهد که بهترین و با کیفیت ترین نوع محتوا را در نتایج خود نشان دهد و این فقط به شرطی برای هر کسب و کار میسر است که این محتوا را به واقع تولید کند. این محتوا می تواند متن، تصویر، ویدئو و یا هر چیز دیگری باشد که قابل جستجو است.

از طرفی هم در صورتی که تعداد زیادی از مردم (که بلاگرها را هم شامل می شوند) از یک محصول یا سرویس نام ببرند و صحبت کنند، برای این موتورها جذاب و قابل توجه است. زمان آن هم گذشته که چند نفری را استخدام کنیم و از آنها بخواهیم تعدادی بلاگ نامشخص و نامرتبط به محصول/سرویس ما ایجاد کنند و به طور مستقیم و غیر مستقیم سرویس یا محصول ما را تبلیغ کنند، چون که الگوریتمهای جدید موتورهای جستجو بخصوص گوگل با این مورد مشکل دارند و در صورت یافتن چنین مواردی امتیاز رتبه ای سایت را به شدت پایین می آورند.

موتورهای جستجو بسیار هوشمندترند از آنچه که شما تصور می کنید!

اخیرن گوگل اعلام کرد که 2 رویکرد با بلاگهایی که با این هدف ایجاد شده اند خواهد داشت:

  1. بلاگ به طور مشخص متعلق به محصول یا سرویس است. در این صورت مطالب موجود در این بلاگ هیچ تاثیری در رتبه بندی سایت محصول نخواهد داشت.
  2. بلاگ به طور مشخص متعلق به محصول یا سرویس نیست اما برای این هدف ایجاد شده است. در این صورت گوگل امتیاز منفی برای ایجاد بلاگهای دروغین و backlink های موجود در این بلاگها قائل خواهد شد چرا که معتقد است «مُشک آن است که خود ببوید… نه آنکه عطار بگوید!»

خب! حالا…

بررسی روشهای استفاده از blog outreach و نحوه استفاده از آن

این تکنیک بازاریابی 5 مزیت اساسی دارد:

  1. Guest Post یا پست میهمان: وقتی با یک وبلاگ در «زمینه مرتبط با محصول یا سرویس» مواجه می شوید و می بینید که پستهایی از رقبا و یا شرکتهای به نوعی همکار در آنجا قرار دارد و یا وبلاگ نویس ذکر کرده که امکان پست میهمان در این وبلاگ/سایت وجود دارد، بهترین فرصت است تا از وی بخواهید یکی از مطالب جالب و جذاب شما را نیز بر روی وبلاگ خود منتشر نماید. این عمل معمولن یا رایگان بوده و یا بلاگر می خواهد که شما هم همین کار را برای وی در بلاگ خودتان انجام دهید.
  2. Sponsored Posts یا پست با حمایت مالی: اینجا پای پول در میان است! و بسته به میزان شهرت و بازدیدکننده و… وبلاگ یا سایت مربوطه هزینه های انتشار مطلب شما متفاوت است. گاهی صاحب یا صاحبین وبلاگ متقبل می شوند که خودشان مطلبی را در زمینه سرویس شما بنویسند و گاهی هم قبول می کنند که شما مطلب را به آنها بدهید که البته گزینه اول بسیار محتمل تر است چون آنها هرآنچه که خودشان ببینند و تجربه کنند را در مطلب عنوان خواهند کرد تا مشتریان خود را برای خوراک تبلیغاتی از دست ندهند. در اصل این افراد Reviewer یا نویسنده و منتقد هستند و با یک گزارش مبسوط از سرویس یا محصول شما با مخاطبین خودشان ارتباط برقرار می کنند. با این وجود، پس از نوشتن مطلب با شما در این زمینه همفکری کرده و در صورت رضایت شما مطلب را منتشر خواهند کرد.
  3. ایجاد یک رابطه کاری: هر چه این رابطه آشنایی و کاری طولانی تر باشد و شناخت دو طرف بیشتر باشد امکان وقوع همکاری های عمیقتر و قویتر بیشتر در زمینه انتشار مطالب و برگزاری وقایع آنلاین چندسویه بیشتر خواهد بود.
  4. دعوت های رسمی و کاری: شاید روزی یک وبینار داشتید و یا حتی در شهری که بلاگر مربوطه اقامت دارد یک همایش! بهترین شخص برای حضور این افراد هستند. می آیند.. می بینند و می نویسند.. دقیقن همان چیزی که شما می خواهید.
  5. اطلاع رسانی محتوای محصول یا سرویس: همه این تلاشها و به طور کلی مارکتینگ و بازاریابی برای این است که عموم یا بازار هدفمان را از وجود این محصول یا سرویس با خبر کنیم. Blog outreach هم یکی دیگر از ابزار مفید بازاریابی حرفه ای دنیای امروز است که ما را به اهدافمان برای گسترش کسب و کار نزدیک می کند. هر چه محتوای بهتر و جذاب تری داشته باشیم و محصول یا سرویس خوبی ارائه کنیم، تعداد بلاگرهای بیشتری را می توانیم به خود جذب کنیم و بازار بزرگتری را پوشش دهیم.

 

ترکیب این روش با بازاریابی شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و توییتر برای انتشار اخبار و محتوای محصول یا سرویس می تواند تحول بزرگی در افزایش مشتریان و بالطبع افزایش فروش داشته باشد هر چند که همه جوانب کار باید با دقت و وسواس خاصی و توسط افراد با تجربه در نظر گرفته شود.

 

#glossaryList {direction: ltr;}