#main-nav ul ul {text-align:right !important} ul #glossaryList {direction: ltr;} var disqus_config = function () { this.language = "fa_IR"; };
چه خبر؟
Home / آموزشی / هفت روش عملی برای بالا بردن میزان تعامل و همکاری مخاطبان در شبکه های اجتماعی بخصوص فیسبوک
هفت روش عملی برای بالا بردن میزان تعامل و همکاری مخاطبان در شبکه های اجتماعی بخصوص فیسبوک

هفت روش عملی برای بالا بردن میزان تعامل و همکاری مخاطبان در شبکه های اجتماعی بخصوص فیسبوک

در بخش اول از این مطلب «چه کار کنیم تا محتوای ما بیشتر به اشتراک گذاشته شود؟» به سه روش اصلی برای تولید محتوای قابل اشتراک گذاری پرداختیم. حالا این هفت روش عملی با مثال بیشتر به شما کمک می کند تا میزان تعامل و همکاری خوانندگان را بیشتر کنید.

1 در پست های خود در صورت امکان از شکلکهای احساسی استفاده کنید. این کار موجب می شود تا خواننده پست احساس شما را نسبت به آن مطلب به طور مستقیم درک کند و واکنش متقابل نشان دهد.  😉

2 در باره تصویر یا ویدئویی که به اشتراک می گذارید سوالی بپرسید. مثلن اگر تصویر محل مشهوری را ارسال کرده اید بپرسید «آیا نام این محل را می دانید؟» و یا اگر تصویری مفهمومی است نظر خوانندگان را جویا شوید.

حالا یه سوال.. کسی تا حالا اینجا رفته؟ می دونین کجاس؟  😀

DSCN9717

3 در دوران مدرسه از این گزینه برای امتحانها استفاده می کردند اما الان مورد مناسبی است تا برای جملات چند وجهی و در اکثر اوقات تفریحی از «جای خالی را پر کنید» استفاده کنید.

این مورد در بسیاری از موارد البته با توجه به نوع جمله، مخاطبین زیادی را جلب می کند. البته سبک و سیاق سوالات به محتوای صفحه و پروفایل بهتر از تا حدودی مرتبط باشد اما پرسیدن موارد نامرتبط برای برقراری ارتباط احساسی و عاطفی بیشتر با مخاطبان به شدت توصیه می شود. چند مثال:

    • امروز، روز …… داشتم.
    • من عاشق…. هستم.
    • من دیدمت توی….
    • عجب…. خوشمزه ای!
    • گشنمه! دلم الان….. میخواد.

4 تصویر چالش بر انگیزی پست کنید و از مخاطبان بخواهید تا برایش توضیح کوتاه یا عنوان (Caption) بنویسند.

حالا شما یه تیتر مناسب واسه این تصویر بنویسین   😆

PUBLISHED by catsmob.com

5 یک فرمول ساده اما کارآمد

Like [option 1], share [option 2], comment [option 3]

از ابزارهای ساده می توانید برای کنار هم قرار دادن تصاویر استفاده کنید. حتی ابزارهای آنلاین رایگان بسیاری برای این کار، نوشتن متن روی تصویر، تغییر اندازه و .. وجود دارند.

تصاویر مرتبط به یک مضمون را با توجه به زمینه فعالیت صفحه در کنار هم قرار دهید و از مخاطبین بخواهید تا با هر کدام که موافقند عملی را روی پست نشان دهند. مثلن برای بخش 1، لایک کنند و برای بخش 2، کامنت بگذارند. اگر بخش 3 هم هست از به اشتراک گذاری (Share) استفاده کنید. این هم فرمول:

like-comment-share

6 تصویر سوژه ای را پست کنید (که معمولن جنبه خنده و شوخی دارد) و از مخاطبین بخواهید که برای آن Meme بگذارند.

Meme گذاری یعنی نوشتن جمله یا جملاتی روی تصویر (نه در باره تصویر) و از زبان شخصیت یا موجود یا المان داخل تصویر. مثال:

شما چی راجع به این عکس می نویسین؟

mckayla-moroney-meme-original

و این هم چند نمونه Meme جالب و خنده دار

she-said-shed-call-me-maybe like-a-boss-funny-meme-1942884

7 یک تصویر خاص، زیبا و پرمعنا را هر روز بعنوان «نکته روز»، «الهام» و یا هر ساختار این چنینی انتخاب کنید و جمله ای از یک شخص مشهور یا بیت شعری دلنشین و خاطره انگیز بر روی آن بنویسید و پست کنید.

این جملات با حال و احوال بسیاری سازگار و خوش آیند خواهد بود و خیلیها آن را شرح حال روز خود می دانند و آن را به اشتراک خواهند گذارد.

19392943_xl

#glossaryList {direction: ltr;}