#main-nav ul ul {text-align:right !important} ul #glossaryList {direction: ltr;} var disqus_config = function () { this.language = "fa_IR"; };
چه خبر؟
Home / آموزشی / 22 قانون برای داشتن یک برند ماندگار – قسمت 2/4
22 قانون برای داشتن یک برند ماندگار – قسمت 2/4

22 قانون برای داشتن یک برند ماندگار – قسمت 2/4

قانون اعتبار

6 داشتن اعتبار کافي در نزد مشتريان ضامن موفقيت در دراز مدت است . يافتن اعتبار و جايگاه،  حاصل از ارائه محصول مطابق با خواسته مشتري و در کنار آن ، تاکيد مکرر بر ويژگيهاي مثبت و ممتاز محصول است. کوکا کولا زماني مدعي شد که محصولش اصل و واقعي، و محصولات رقبا تقليد و کپي است .اين ادعا پذيرفته شد چون مردم به کوکا کولا اطمينان داشتند و در واقعيت هم اين تفاوت را حس مي‌کردند.

قانون کيفيت

7 کيفيت بالاي محصول وقتي موفقيت را تضمين مي‌کند که مشتريان به آن باور داشته باشند. تداوم در ارائه محصول با کيفيت بالا وتمرکز بر يک محصول، نهايتا عنوان ”متخصص“ را در ذهن مشتريان متبادر مي‌سازد. اپل متخصص در گوشي موبايل هوشمند است. فراموش نشود که کيفيت بالا به تنهايي کارساز نيست و استراتژي قيمت گذاري و نحوه تبليغ محصول تاثير قابل ملاحظه‌اي در شانس کسب عنوان متخصص  دارد.

قانون طبقه

8 ارائه يک محصول جديد يا افزودن ويژگيهاي جديد به محصول قبلي به همراه شناساندن آن به بازاراز طريق استراتژي مناسب ، کارآمد ترين راه ايجاد يک برند قوي است. اولين نوشابه گازدار را کدام شرکت به بازار ارائه کرد؟  اولين بار چه شرکتي تحويل پيتزا در منزل را شروع کرد؟ اولين بار کدام شرکت  گوشي موبايل را مجهز به  سيستم عامل ويا دوربين عکاسي کرد؟ اولين بار کدام شرکت اين امکان را فراهم آورد که افراد هنگام پياده‌روي به موزيک گوش دهند؟

قانون نام

9 مهمترين وجه مشخصه يک برند نام تجاري است . از يک برند در درازمدت فقط نام باقي مي‌ماند. انتخاب صحيح و هوشمندانه نام براي يک محصول امري مهم است ولي مهمتر از آن اينکه اين نام براي ديگر محصولات شرکت استفاده نشود. کيت کت و ساقه طلايي چقدر قدمت دارند؟

قانون توسعه

10 ساده‌ترين راه براي صدمه رساندن به يک برند، استفاده از نام آن براي محصولات مشابه يا غير مشابه است. وقتي يک محصول جديد به سري محصولات شرکت اضافه مي‌شود، بايد نامي متفاوت از محصولات ديگر براي آن انتخاب نمود. کوکاکولا در مقطعي با نام قبلي محصول جديد به بازار ارائه کرد و متضرر شد و شرکت هوندا هم براي توليدات هيبريدي خود از اسامي قبلي استفاده کرد و فروش کمتري نسبت به محصول مشابه رقيب خود تويوتا  داشت.

Ref: برگرفته از: The 22 Immutable Laws of Branding (by Al Ries and Laura Ries , 2002)

#glossaryList {direction: ltr;}